عامل نجات مبتلایان به کرونا ویروس

وجودزیرساخت انجام پلاسمادرمانی درکشورهای اسلامی

به گزارش خبرگزاری آبشار،دکتر عبدالمجید چراغعلی عضو هیئت علمی دانشگاه بقیه الله و رئیس تیم پزشکی درمان کووید۱۹ باپلاسمادرمانی امروز درنشست خبری ترویج علم بنیاد  مصطفی (ص)با موضوع بررسی روند درمان ویروس کرونا از طریق پلاسما درمانی گفت:وقتی بدن با میکروارگانیسم خارجی برخورد می کند شروع به مقاومت کرده و به تولید آنتی بادی یا پادتن می پردازد.

وی بابیان اینکه بدین واسطه دربدن بیمار تلاش می شود که خودش را از بیماری حفظ کند،بیان کرد:درصد بسیاری از افراد بهبود پیدا می کنند که این بحث هم درمورد ویروس کرونا وجودداشت.

چراغعلی بابیان اینکه بدن هرفرد پس از حضور ویروس،ازروز سوم آنتی بادی تولید می کند،گفت:پلاسمادرمانی یکی از روش هایی است که به فرد برای مقابله بابیماری کمک می کند که شباهت زیادی با واکسیناسیون دارد.

وی بابیان اینکه بعدازچین و ایران که پلاسمادرمانی را آغاز کردند کشورهای دیگری وارد این عرصه درمانی شدند،بیان کرد:طبق آخرین آمار تاکنون ۱۱میلیون نفر در دنیا به کرونا ویروس مبتلا شدند که ۶۰درصدشان بهبود پیدا کرده اند و اینها می توانند عامل نجات مبتلایان به کرونا باشند.

وی با بیان اینکه کشورهای اسلامی زیرساخت های لازم را برای جمع آوری پلاسما دارند، گفت: این کشورها می توانند بر اساس استانداردها به پلاسما درمانی بپردازند.

چراغعلی با بیان اینکه پلاسما درمانی جای واکسن را نمی گیرد، گفت: ولی پلاسما درمانی نتیجه و عملکردی مشابه با واکسیناسیون دارد.

به گفته وی، در پلاسمادرمانی گروههای خونی مهم هستند.

علی عمرانی معاون اجرایی بنیاد علم و فناوری مصطفی نیز در ادامه نشست ترویج علم بنیاد مصطفی(ص) با موضوع بررسی روند درمان ویروس کرونا از طریق پلاسما درمانی گفت: در نشست های ترویجی این بنیاد به دنبال انتشار یافته های محققان جهان به زبان رسانه هستیم که باید در این خصوص شبکه سازی میان محققان جهان و کشورهای اسلامی انجام بگیرد.

وی با بیان اینکه در این راستا نیاز است شبکه های مختلفی ایجاد شود تا با همکاری های محققان جامعه از دستاوردهای آنها منتفع شوند، بیان کرد: جوانان و نوجوانان، ظرفیت های علمی کشور ها هستند که با اثر بخش کردن این فعالیت ها با گفتمان سازی، این مسیر برای جوانان میسر می شود.

وی در ادامه افزود: بناداریم در نشست های ترویج علم دستاوردهای محققان دنیا و جهان اسلام به زبان رسانه را در اختیار مردم قرار دهیم./پایگاه خبری آبشار

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید