تلاش برای یافتن دختر مفقودشده در ارتفاعات کردکوی ادامه دارد/ ممنوعیت حضور گردشگران به لیدر گروه ابلاغ شده بود

فرماندار کردکوی با بیان اینکه عملیات جستجو از صبح جمعه ۲۰ تیر آغاز شده است، گفت: عملیات جستجو برای یافتن دختر مفقود شده در ارتفاعات کردکوی با همکاری نیروهای هلال احمر، نیروی انتظامی، کوهنوردان، نیروهای بخشداری‌ و دهیاری‌ها ادامه دارد اما تاکنون موفقی حاصل نشده است.

تلاش برای یافتن دختر مفقودشده در ارتفاعات کردکوی ادامه دارد/ ممنوعیت حضور گردشگران به لیدر گروه ابلاغ شده بود

ابراهیم قدمنان با تشریح روند مفقود شدن خانم «سها رضانژاد» اظهار کرد: چهارشنبه مطلع شدیم گروهی گردشگری از تهران قصد حضور در ارتفاعات شهرستان کردکوی را دارند.
وی تصریح کرد: صبح پنج‌شنبه از لیدر گروه دعوت کردیم و در نامه‌ای خطاب به آنان اعلام کردیم که با توجه به شیوع کرونا هرگونه حضور گردشگران در منطقه ممنوع است و آنها متعهد به بازگشت و عدم حضور در منطقه شدند.

 با توجه به تذکرات ارائه شده لیدر گروه گردشگری متعهد به بازگشت و عدم حضور در منطقه شده بود
فرماندار کردکوی گفت: اما متاسفانه با وجود تذکرات ارائه شده و تعهدات، گروه گردشگری به صورت پیاده از راه‌های جنگلی از ایست بازرسی عبور کرده و با استفاده از ماشین‌های محلی به منطقه گردشگری «جهان‌نما» رفتند.

قدمنان یادآور شد: صبح جمعه از مفقود شدن این عضو گروه مطلع شدیم و عملیات امداد و نجات را آغاز کردیم و با کمک نیروهای هلال احمر، نیروی انتظامی، کوهنوردان، نیروهای بخشداری‌ها و دهیاری‌ها، اهالی روستاهای «میاندره» و شموشک و همچنین دو پهپاد که از روز شنبه به مجموعه اضافه شد، ادامه دارد.
وی خاطرنشان کرد: باید مردم نسبت به اخطارها و پروتکل‌های ممنوعیتی حساس باشند چرا که تمام اقدامات در راستای حفظ سلامتی و جان مردم انجام می‌شود و امیدواریم هیچ شهروندی با مشکل مواجه نشود.

 رد فرضیه قتل یا ربایش «سها» دختر مفقود شده در کردکوی

رئیس پلیس آگاهی گلستان فرضیه قتل یا ربایش «سها رضانژاد» دختر مفقود شده در ارتفاعات کردکوی را به طور اکید و قوی رد کرد.

مجتبی مروتی در خصوص تحقیقات پلیس آگاهی درباره مفقود شدن «سها رضانژاد» دختر اهل کرج که از روز جمعه در ارتفاعات «جهان نما» شهرستان کردکوی مفقود شده اظهار کرد: ۱۹ تیرماه اعضای گروه ۲۰ نفره از تهران به سمت کردکوی و ارتفاعات «جهان نما» حرکت کردند.

وی ادامه داد: این گروه در غالب گروه طبیعت‌گری و کوهنوردی توسط سه نفر از اعضای اصلی گروه و فراخوان در فضای مجازی تشکیل و به سمت این منطقه گردشگری حرکت کردند.

رئیس پلیس آگاهی گلستان تصریح کرد: این گروه در تاریخ ۲۰ تیرماه جاری در ارتفاعات «جهان نما» اقدام به اسکان موقت کرده که بنا بر اظهارات برخی از اعضای گروه این خانم ۲۷ ساله حدود ساعت هشت و ۳۰ دقیقه صبح از چادر خارج شده و دیگر باز نگشت.

مروتی گفت: تمام وسایل وی از جمله تلفن همراه داخل چادر جا مانده و این فرد مفقود شده با همان لباس‌های عادی که به این سفر آمده بود مفقود شده است.

وی اضافه کرد: سه نفر از اعضای اصلی گروه در اختیار پلیس آگاهی هستند و تحقیقات از این افراد انجام شده و تمامی گروه‌های امدادی از جمله پلیس، هلال احمر، محیط زیست، محیط بانان منابع طبیعی، گروه‌های مردمی، تیم‌های «آفرود» هیات اتوموبیلرانی و موتورسواری استان در حال جست‌وجو برای یافتن این فرد مفقود شده هستند.

رئیس پلیس آگاهی گلستان با رد قوی و اکید فرضیه قتل یا آدم‌ربایی گفت: من خودم در منطقه حضور دارم و به طور کامل فرضیه قتل و آدم ربایی رد می‌شود و جست‌وجو برای یافتن این فرد ادامه دارد.

مروتی گفت: دو فرضیه سقوط از ارتفاع و یا گم شدن این بانوی جوان در جنگل مطرح است که برای پیدا کردن وی تمامی توان و امکانات بکار گرفته شده و عملیات امداد و نجات همچنان ادامه دارد.

وی تاکید کرد: از مردم، افراد محلی و شکارچیان تقاضا داریم در صورتی که فردی را با این مشخصات مشاهده کردند وی را به پایگاه امنی منتقل کرده و با پلیس ۱۱۰ یا ۱۱۲ هلال احمر اطلاع دهند.

مروتی گفت: در حال حاضر خانواده این فرد نیز به منطقه آمده‌اند و همراه گروه‌های جست‌وجو در حال تلاش برای یافتن دخترشان هستند.

تشکیل پرونده درباره دختر کرجی کوهنورد مفقود شده در دادسرای کردکوی

دادستان عمومی و انقلاب کردکوی گفت: سه نفر در رابطه با پرونده کوهنورد گمشده در ارتفاعات جهان نمای کردکوی به دادسرا احضار شدند.

محمد عزیززاده از تشکیل پرونده درباره مفقودی یک کوهنورد در ارتفاعات جهان‌نما خبر داد و اظهار کرد: پرونده در مرحله تحقیقات است و امروز  مدیر گروه کوهنوردی و دو تن دیگر از عوامل این گروه برای بازجویی به دادسرای این شهرستان احضار  و اظهارات آنان اخذ شد.
وی تصریح کرد: صبح جمعه ۲۰ تیر خانم ۲۷ ساله که همراه با گروه کوهنوردی به ارتفاعات جهان‌نما کردکوی رفته بود مفقود شد و جستجوی امدادگران هلال احمر برای یافتن ردی از این خانم تاکنون بی‌نتیجه مانده است.
دادستان عمومی و انقلاب کردکوی با بیان اینکه جستجوی نیروهای هلال احمر و مردم برای یافتن این کوهنورد ادامه دارد، افزود: به علت کرونا به این گروه برای صعود در شهرستان مجوز داده نشده بود اما این گروه غیرقانونی و از مسیرهای فرعی به ارتفاعات جهان‌نما صعود کرده بودند.
وی ادامه داد: به جز سه نفر بقیه اعضای گروه به تهران بازگشته‌اند.

سها رضانژاد ۲۷ ساله که به همراه دوستانش به ارتفاعات جهان‌نما کردکوی رفته بودند از ۲۰ تیرماه به خانه بازنگشته است تلاش نیروهای امدادی و انتظامی پس از دو روز نتیجه نداده است.

خانواده وی از مردم خواست که در صورت خبری مراتب به نیروهای انتظامی اطلاع داده شود./فارس

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید