فعالیت اداری مدارس دایر است/ انجام ثبت‌نام، هدایت تحصیلی و سنجش کلاس ‌اولی‌ها

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران گفت: مباحثی که در آموزش و پرورش در حال حاضر وجود دارد مانند ثبت‌ نام، هدایت تحصیلی و مراکز سنجش نوآموزان جزء فعالیت‌های اداری مدارس است و به عنوان فعالیت آموزشی محسوب نمی‌شود و مشمول تعطیلی نخواهد بود.

فعالیت اداری مدارس دایر است/ انجام ثبت‌نام، هدایت تحصیلی و سنجش کلاس ‌اولی‌ها

مسعود ثقفی سخنگوی آموزش و پرورش گفت: پیرو اطلاعیه روز گذشته ستاد ملی مبارزه با کرونا و اعلام تعطیلی برخی از فعالیت های تهران به خاطر کرونا، در خصوص فعالیت فعلی مدارس، سؤالاتی مطرح بود.

وی ادامه داد: مباحثی که در آموزش و پرورش در حال حاضر وجود دارد مانند ثبت‌نام، هدایت تحصیلی و مراکز سنجش نوآموزان جزو فعالیت‌های اداری مدارس هستند و به عنوان فعالیت آموزشی محسوب نمی‌شوند و طبیعتاً مشمول تعطیلی نخواهند بود و به فعالیت خود با رعایت اصول و پروتکل‌های بهداشتی ادامه خواهند داد.

ثقفی اضافه کرد: آزمون سمپاد نیز با توجه به کشوری بودن، برگزار خواهد شد که البته از طریق رئیس مرکز استعدادهای درخشان اطلاع‌رسانی شده است.

وی تصریح کرد: به اطلاع همه دانش‌آموزان و خانواده‌ها می‌رسانیم فعالیت‌هایی که روزهای دوشنبه و چهارشنبه در مدارس اتفاق می‌افتد، فعالیت اداری است و ادارات مشمول تعطیلی اعلام شده نیستند؛ نیروهای اداری مدارس به ثبت‌نام و هدایت تحصیلی اقدام می‌کنند بنابراین تعطیلی اعلام شده مشمول فعالیت‌های آموزش و پرورش نخواهد شد./فارس

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید