بخش اول/مصاحبه باجواد عجم رئیس اداره ورزش وجوانان شهرستان گالیکش

از اداره ورزش گالیکش چه خبر؟

عجم رئیس اداره ورزش وجوانان شهرستان گالیکش در مصاحبه ای با پایگاه خبری آبشار گفت: قبل ازمدیریت بنده شهرستان گالیکش دارای ۱۰ هیئت ورزشی فعال بود که درحال حاضر به ۲۰ هیئت فعال ارتقا یافته است.

وی از ۹ پروژه نیمه تمام در سطح شهرستان خبر داد و در رابطه با سالن های ورزشی در حال احداث روستاهای شهرستان گفت: پروژه سالن فارسیان و سالن میرزاپانگ یک پروژه ملی و پروژه سالن روستای پاسنگ پروژه ای استانی می باشند که تاکنون ۶۰ درصد پبشرفت فیزیکی داشته اند.

باتوجه به اینکه شهرستان گالیکش فاقد استخر است و همشهریان از استخرهای شهرستان های همجوار استفاده میکنند از این جهت اداره ورزش و جوانان پروژه استخر را در دستور کار قرار داد اما متاسفانه این پروژه از ۹ سال پیش تا کنون پیشرفت چشمگیری نداشته است.
در این رابطه عجم بیان داشت:اداره ورزش آمادگی این را دارد که پروژه استخر را به شهرداری واگذار کند اما بعد از مدتی به اداره ورزش و جوانان سپرده شود .

وی در راستای تقدیر و تشکر از مدال آوران استانی،ملی و فراملی بیان داشت: برای اولین بار در تاریخ ورزش شهرستان گالیکش طی مراسمی از کلیه مدال آوران کشوری و فراملی با هدایای نقدی و تندیس، در حضور مسئولین ارشد شهرستان تقدیر شد.

عجم پیشرفت جایگاه ورزشی شهرستان گالیکش در سطح استانی را عنوان کرد و گفت:در سال ۹۷ شهرستان گالیکش ۱۲ مدال کسب کرد و در سال ۹۸ شاهد رشد خوبی بودیم و در سطح ۲۲ شهرستان رتبه ۱۲ را کسب کردیم.

ورزشکاران ۳۸ مدال رنگارنگ کسب کرده که اگر مدال های طلای ورزشکاران عزیز بیشتر بود شاهد جایگاه بهتری در سطح استان نیز بودیم.

درادامه، پاره ای از مشکلات استادیوم ولایت بیان شد و عجم گفت: با توجه به اینکه استادیوم ولایت از جمله استادیوم های پر توان درسطح شهرستان گالیکش می باشد متاسفانه دچار مشکلاتی از جمله مشکل آب آشامیدنی است.

در ماه های اخیر با پیگیری های شورای شهر و هیئت فوتبال و همکاری سپاه شاهد احداث نمازخانه و سرویس بهداشتی که اسپانسری کامل هزینه های این طرح را کارخانه سیمان پیوند گلستان برعهده داشت ، بودیم اما تا به امروز به دلیل مشکل آب به بهره برداری نرسیده است و با توجه به آخرین پیگیری‌های فرماندار شهرستان گالیکش، رییس اداره آب قول مساعدت و پیگیری سریع جهت برطرف شدن مشکل آب استادیوم ولایت داده شده است.

عجم از برنامه های ورزشی آینده گالیکش گفت: سندی شامل اهداف و برنامه های اداره ورزش و جوانان تهیه و به فرماندار و مدیر کل و نماینده ارائه گردید .

چالش ها و تنگناهایی در حوزه ورزش و جوانان وجود دارد که همه این موارد به همراه تمام نقاط قوت و نقاط ضعف بررسی و ذکر شده است.
تحلیل ها و فرصت ها در حوزه ورزش قهرمانی،ورزش همگانی، حوزه ورزش بانوان و در حوزه ورزش جوانان تعیین و در سند راهبردی بیان شده است.‌
در گذشته از مجموع باشگاه‌های سطح شهر یک باشگاه دارای مجوز و یک باشگاه دیگر در حال تمدید مجوز بود و مابقی باشگاه ها فاقد مجوز بودند.
در این راستا با توضیح معایب و مزایای داشتن مجوز به مسئولین فضاها ۶ فضای ورزشی دارای مجوز شده و یک فضا نیز در دست صدور مجوز می باشد .
یک فضا نیز در حال ساخت است که با پایان ساخت و گرفتن مجوز آن تقریباً در بخش خصوصی فضای فاقد مجوز نخواهیم داشت.

در رابطه با بیمه مسئولین مدنی نیز بیان شد: جهت بیمه ورزشکاران حداقل دو نفر بدون نام و خود فضا نیز با توجه به امکانات موجود بیمه حوادث می شوند ‌.

عجم دررابطه با قیمت ها و هزینه های شرکت در رشته های مختلف ورزشی شهرستان گالیکش گفت: افزایش قیمت رشته های ورزشی در سطح گالیکش نسبت به شهرهای اطراف افزایش زیادی نداشته و این نرخ مصوب و اعلام شده از اداره کل ورزش و جوانان می باشد .
نقش اداره ورزش در افزایش قیمتها در رشته های ورزشی فقط ابلاغ کردن می باشد.

وی در ادامه از راه اندازی زمین پتانک در شهرستان خبرداد و گفت :منابع طبیعی باید زمین در اختیار ما قرار بدهد که به دنبال اجرایی شدن این پروژه نیز هستیم .
طی کردن این روال تقریبا دشوار است اما با توجه به رایزنی های اتاق فکر فرهنگی،هنری،ورزشی فرمانداری و همکاری منابع طبیعی این پروژه در شهرستان به زودی اتفاق خواهد افتاد .

در ادامه عجم گفت: با توجه به تعاملاتی که با فرماندار داشتیم بیان شد که باشگاه های ورزشی دچار زیان بسیار شدیدی شده اند و دنبال راهی برای ادامه فعالیت این باشگاه ها هستیم .
با تنظیم برنامه و ارائه آن به فرمانداری منتظر تصمیم نهایی ستاد بحران و موافقت آنها هستیم تا باشگاه های ما شروع به فعالیت کنند.
آغاز فعالیت با در نظر گرفتن محدودیت هایی از نظر بهداشتی و تعداد ورزشکاران می باشد.

عجم در رابطه با قرار گرفتن بخشی از پارک نیلکوه به عنوان پیست اسکیت و زمین بدمینتون گفت: با توجه به اینکه تمام مردم توانایی شرکت در باشگاه های بخش خصوصی را ندارند می توان از پارک های سطح شهر و فضاهای موجود در آن به عنوان زمین بازی و ورزش استفاده کرد ‌.
از این جهت که رشته هایی همچون بدمینتون و اسکیت قابلیت این را دارند تا درفضای باز انجام شوند پیشنهاد استفاده از پارک نیلکوه در این راستا داده شده است.
در گذشته شهرستان گالیکش فاقد کلاس اسکیت بوده اما در حال حاضر کلاس های اسکیت دایر شده که از نظر کمیتی تعداد کمی مراجعه کننده داشته اما کلاس ها از کیفیت بسیار خوبی برخوردار هستند که در سال اول فعالیت این رشته در سطح شهرستان توانست جز دو هئیت موفق استان شناخته شود.

فاطمه عرب کوهسار/پایگاه خبری آبشار

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید