فرماندار گالیکش در آئین متمرکز پروژه‌های هفته دولت شهرستان:

علیرغم همه مشکلات و تحریم‌ها، چرخ تولید و اقتصاد کشور کماکان در حال حرکت است

علی‌اصغر میرزایی فرماندار شهرستان در آئین متمرکز افتتاح و آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های عمرانی، اقتصادی و اشتغالزایی این شهرستان که صبح شنبه (یکم شهریور ماه) با حضور کریمی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان، آریان‌پور نماینده مردم شرق گلستان در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه، معاونان فرماندار و دیگر مسئولان شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، ضمن تسلیت بمناسبت فرارسیدن ایام محرم و تبریک هفته دولت اظهار کرد: همزمان با هفته دولت تعداد ۱۰۹ پروژه عمرانی، اقتصادی و اشتغالزایی با اعتباری بالغ بر ۹۷۸ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۱۲۲ نفر در شهرستان گالیکش افتتاح و یا کلنگ‌زنی می‌شود.

فرماندار گالیکش افزود: از مجموعه پروژه‌های شهرستان گالیکش ۸۹ مورد مربوط به پروژه‌های عمرانی بوده که مبلغ ۵۲۳ میلیارد ریال برای آن هزینه شده است. همچنین ۲۰ طرح آن نیز مربوط به پروژه‌های اقتصادی، تولیدی و اشتغالزا است که ۴۵۴ میلیارد ریال اعتبار برای آن در نظر گرفته شده است.

میرزایی تصریح کرد: تعداد پروژه‌های قابل افتتاح در بخش عمرانی ۷۶ مورد با اعتباری بالغ بر ۳۰۳ میلیارد ریال می‌باشد و ۱۳ پروژه عمرانی نیز با اعتباری بیش از ۲۲۰ میلیارد ریال در هفته دولت عملیات اجرایی آن آغاز و یا کلنگ‌زنی خواهد شد.

نماینده عالی دولت در شهرستان گالیکش در ادامه مجموع طرح‌های قابل افتتاح بخش اقتصادی و تولیدی شهرستان گالیکش را ۱۹ مورد و با اعتباری بالغ بر ۱۰۴ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: امروز با حضور معاون محترم هماهنگی امور اقتصادی استاندار، عملیات اجرایی یکی از شاخص‌ترین طرح‌های اقتصادی و اشتغالزا در این شهرستان با اعتباری بیش از ۳۵۰ میلیارد ریال به مناسبت هفته دولت آغاز و کلنگ‌زنی خواهد شد.

وی اضافه کرد: کارخانه تولید لبنیات در ناحیه صنعتی گالیکش با اعتباری بالغ بر ۵۸ میلیارد ریال با اشتغالزایی ۳۰ نفر و نیز کارخانه تولید پروتئین گیاهی با اعتباری بیش از ۳۵۰ میلیارد ریال با اشتغالزایی ۶۰ نفر بعنوان دو پروژه شاخص در بخش طرح‌های اقتصادی شهرستان گالیکش است که افتتاح و کلنگ‌زنی خواهد شد.

میرزایی گفت: پروژه‌های شاخص عمرانی شهرستان گالیکش در هفته دولت شامل بهره‌برداری از دو واحد احداثی و مقاوم سازی مدرسه با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال، بهره‌برداری از ۱۹ پروژه طرح هادی روستایی با اعتباری معادل ۳۵ میلیارد ریال، ۷ پروژه لایروبی احداث کانال و جاده بین مزارع جهاد کشاورزی با اعتبار ۲۲ میلیارد ریال، افتتاح سد انحرافی و آب‌بندان روستای پاسنگ بالا با اعتبار ۲۲ میلیارد ریال، بهره‌برداری از واحدهای احداثی و تعمیراتی از سیل، کلنگ‌زنی و احداث ۱۸۰ واحد مسکن محرومین، آبرسانی به روستای قوشه‌چشمه و شروع عملیات اجرایی راه روستایی سیجان و کندسکوه می‌باشد.

وی افزود: نشست هم‌اندیشی با ائمه جمعه شیعه و سنی، مدیران شهرستان، کنفرانس خبری با خبرنگاران، غبارروبی گلزار شهدا و غیره از جمله برنامه‌های مهم فرهنگی و اجتماعی شهرستان گالیکش بود که بمناسبت هفته گرامیداشت دولت به اجرا درآمد.

فرماندار گالیکش با اشاره به اهمیت تسریع در اجرای پروژه احداث بیمارستان گالیکش، خاطرنشان کرد: با شیوع ویروس کرونا روند احداث بیمارستان کند شده بود که الحمدالله با پیگیری‌های صورت گرفته تا حدود زیادی مشکلات احداث بیمارستان مرتفع شده و روند اجرای این پروژه تسریع یافته و مشکل اعتباری نیز ندارد که امیدواریم با روندی که در پیش گرفته شده تا پایان فعالیت دولت شاهد بهره‌برداری از بیمارستان مذکور در گالیکش باشیم.

میرزایی در پایان استقلال و استقرار برخی از ادارات و دستگاه‌های خدمات رسان در این شهرستان را که بصورت مشترک با شهرستان مینودشت فعالیت می‌کنند را نیز از مهمترین مطالبات شهروندان گالیکشی برشمرد./پایگاه خبری آبشار

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید