آیین بازگشایی مدارس در گالیکش برگزار شد

آئین بازگشایی مدارس شهرستان گالیکش با حضور فرماندار، امام جمعه ،مدیر آموزش وپرورش و سایر مسئولان شهرستان همزمان با سراسر کشور در مدرسه شاهد شهر گالیکش برگزار شد.

علی اصغر میرزایی فرماندار شهرستان در این مراسم که صبح شنبه (۱۵شهریورماه) در مدرسه دخترانه شاهد گالیکش برگزار شد، ضمن تسلیت ایام سوگواری محرم و تبریک به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید و فصل تعلیم و تربیت به دانش‌آموزان، معلمین و کادر آموزشی مدارس و مجموعه فعالان حوزه تعلیم و تربیت و همچنین اولیاء و خانواده‌های دانش آموزان اظهار کرد: سنگر مدرسه و تعلیم و تربیت قطعاً جاذبه‌ای دارد که همه امروز احساس خوشحالی و شادابی دارند و لذا ازهمه عوامل و دست‌اندرکاران از جمله شهرداری‌ها، سپاه و نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌هایی که برای بازگشایی مدارس شهرستان تلاش نمودند و دست به دست هم دادند تا فضا برای حضور دانش‌آموزان گرانقدر فراهم گردد کمال تشکر را دارم.

فرماندار گالیکش با اشاره به تقارن بازگشایی مدارس و ایام سوگواری محرم و ابا عبدالله الحسین(ع) افزود: در بحث تعلیم و تربیت دو موضوع مهم به عنوان الگو و شاخص پیش روی ما قرار دارد، یکی ایام محرم و مناسبت مهمی که یاد آور نهضت کربلاست که خود صحنه عبرت و آموزش و دانشگاه بوده و پیام‌های بیشماری دارد و ما باید این پیام‌ها را نیز در کنار تکالیف و دروس خود بخوبی فرا گیریم. و دیگری اهمیت علم و دانش از منظر قرآن مجید است که در آیه «اقرا بسم ربک الذی خلق…» بسیار تاکید شده است.

میرزایی با تاکید بر لزوم وجود تزکیه و خودسازی در کنار آموزش‌های سنگر مدرسه و دانشگاه گفت: صرفا فراگیری و آموزش محتوای کتب درسی در مدارس مطرح نیست بلکه باید فراگیری همه جانبه و گسترده بوده و اخلاق و رفتار جامعه، اولیاء و مربیان و غیره نیز در فضای آموزشی مورد توجه قرار گیرد.

وی در ادامه با اشاره به شیوع ویروس کرونا در جامعه و تاثیر آن بر سیستم آموزشی در این شرایط و وضعیت به وجود آمده تصریح کرد: دانش آموزان از مهم‌ترین عواملی هستند که می‌توانند در بحث پیشگیری از انتشار، شیوع و کنترل ویروس کرونا در جامعه کمک کنند. حتی می‌توانند در خصوص رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی به بزرگترها و والدین خود نیز تذکر داده و اطلاع رسانی نمایند.

فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان گالیکش گفت: از آنجا که مردم جامعه احترام ویژه‌ای برای دانش‌آموزان و مراکز علمی و آموزشی قائلند، از این‌رو اگر دانش آموزی نکته‌ای را به دیگران یادآورشود، قطعاً به آن موضوع اهمیت خواهند داد.

میرزایی ضمن قدردانی از علمای گرانقدر، هیئت‌های مذهبی و امنای مساجد و همه کسانی که در برگزاری مراسم محرم در شهرستان نقش داشتند، تصریح کرد: رعایت مسائل و موارد بهداشتی در ایام عزاداری امام حسین(ع) و یاران باوفایش موجب شد این شهرستان از وضعیت قرمز به زرد تبدیل شود.

وی افزود: انتظار است در فصل بازگشایی مدارس، دانش‌آموزان، اولیاء و کادر آموزشی و همه دست به دست هم داده و کمک کنند تا وضعیت کرونا در شهرستان از زرد به سفید تبدیل شود که این مهم جزء افتخارات ما خواهد بود.

نماینده عالی دولت در شهرستان گالیکش در ادامه از محدودیت‌ها و مشکلات موجود در جامعه به ویژه تحریم‌های ظالمانه دشمنان علیه کشور سخن گفت و خاطرنشان کرد: علیرغم تمام دشمنی‌ها و توطئه‌ها ایران اسلامی همچنان مقاوم، سرپا و راست قامت به همت همه مردم ایستاده است و همه این استقامت و ایستادگی را مرهون رهبری حکیمانه، دانا و هوشمند است که سخنان گهربارش بر دل‌ها اثر می گذارد.

فرماندار گالیکش در پایان گفت: ملت ما راه مقاومت در برابر توطئه دشمنان را ادامه خواهند داد و شما دانش آموزان نیز بعنوان پیش قراولان عرصه علم و دانش، تعلیم و تربیت و مقاومت در برابر دشمنان، الگوی مناسبی برای سایر افراد و جوامع خواهید بود.

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید