علی اصغر میرزایی فرماندار گالیکش؛

محافظت از سرمایه های انسانی،کاهش معضلات اجتماعی در جامعه را به دنبال دارد

فرماندار گالیکش در جلسه کارگروه اجتماعی فرهنگی شهرستان گفت: محافظت از سرمایه‌های انسانی در جامعه یک اصل است زیرا در غیر این صورت این سرمایه‌ها به مشکل و معضل تبدیل خواهد شد همانطوری که افراد مبتلا به اعتیاد برای خانواده و جامعه یک معضل اساسی می‌باشند.

 علی‌اصغر میرزایی فرماندار گالیکش در جلسه کارگروه اجتماعی فرهنگی شهرستان که با محوریت سلامت زنان و خانواده صبح سه‌شنبه (۱۸شهریورماه) در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد ضمن گرامیداشت یادوخاطره شهدای واقعه ۱۷شهریور سال۵۷ اظهار کرد: آمار و اطلاعات و برنامه‌ریزی دقیق در تصمیم‌گیری‌های مدیریتی جامعه بسیار حائز اهمیت است لذا ایجاد و به‌روزرسانی بانک اطلاعاتی جوانان مجرد و مزدوجین در آستانه طلاق می‌تواند گام موثری درجهت انجام وظیفه‌مندی دستگاه‌های متولی در گره‌گشایی از مشکلات مختلف اقتصادی و اجتماعی آحاد مردم جامعه باشد.

وی با بیان اینکه تشکل‌ها و سازما‌ن‌های مردم نهاد می‌تواند به‌عنوان یک تکیه‌گاه برای خانواده‌ها نقش‌آفرینی کنند تأکید کرد: در شرایط امروز جامعه تشکیل سمن‌ها و گروه‌های مردمی و حمایت از آنها بیش از هر زمان دیگری ضرورت دارد لذا راه‌اندازی و فعال سازی سازمان‌های مردم‌نهاد و گروه‌های خیرین باید در شهرستان به طور جدی در دستور کار قرار گیرد و بخشداران نیز پیگیری‌های لازم را در جهت راه‌اندازی تشکل‌های محلی مدنظر قرار دهند.

فرماندار و رئیس ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا شهرستان با اعلام آمار افزایشی آسیب‌های اجتماعی ناشی از شیوع کرونا در جامعه تصریح کرد: وجود کرونا نباید باعث شود تا از تلاش برای رفع مشکلات و ناملایمات اجتماعی غافل مانده و یا بی‌تفاوت بود بلکه باید با بهر‌گیری از راه‌های جدید، خلاقانه و ابتکاری برای پیشگیری از هرگونه آسیب و مشکلات اجتماعی احتمالی تلاش کرد.

میرزایی افزود: هریک اعضای کارگروه باید ضمن احصاء مشکلات به وجود آمده در حوزه اجتماعی و فرهنگی ناشی از ویروس کرونا نسبت به ارائه گزارش کامل و برنامه‌های پیشنهادی خود به دبیرخانه کارگروه اهتمام ورزند.

گفتنی است پیگیری در جهت راه‌اندازی سامانه آموزش خانواده و احداث زمین چمن مصنوعی در شهر گالیکش بمنظور پر کردن اوقات فراغت جوانان از مهمترین مصوبات کارگروه اجتماعی فرهنگی شهرستان در این جلسه بود./پایگاه خبری آبشار

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید