با رعایت پروتکل های بهداشتی:

انتخابات در غرب گلستان آغاز شد

مرحله دوم یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ساعت هشت صبح جمعه، با رعایت پروتکل های بهداشتی همزمان با هشت استان دیگر در غرب گلستان آغاز شد.

با اعلام رسمی استاندار گلستان مرحله دوم  یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه غرب استان (کردکوی, بندرگز, ترکمن, گمیشان) آغاز شد.

نزدیک به ۴ هزار نفر عوامل اجرایی پس از غربالگری بهداشتی تلاش دارند در محیطی سالم و بهداشتی آراء مردم را اخذ نمایند.

رای گیری از ساعت ۸ صبح امروز جمعه ۲۱ شهریور آغاز شده و تا ساعت ۱۸ ادامه دارد و از تمام رای دهنده گان تقاضا داریم هرچه زودتر به شعب اخذ رای مراجعه کرده و آراء خود را به صندوق بیاندازند زیرا طبق اعلام رئیس ستاد انتخابات استان این زمان قابل تمدیدی نیست .

۲۴۴ شعبه (۲۳۰ شعبه ثابت و ۱۴شعبه سیار) از این تعداد ۱۲۱شعبه شهری و ۱۲۳شعبه روستایی است که آرا ۱۹۸ هزار واجد شرایط رای دادن در غرب گلستان را اخذ می کنند.

کسانی در این مرحله می توانند رای بدهند که در مرحله اول هم در این حوزه انتخابیه شرکت کرده اند و یا کسانی که در انتخابات این دوره اصلا شرکت نکرده اند و همچنین در این مرحله ۲هزار و ۱۲۰ نفر رای اولی هستند.

در مرحله اول انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی  ۱۱۸هزار و ۷۳۷نفر در انتخابات حوزه غرب گلستان شرکت کردند که  عبدالجلال ایری ۲۱هزار و ۱۸۳رای و رجب‌ محمد آبادی ۱۴هزار و ۹۸۳رای به دست آوردند و بدلیل کسب نکردن اکثریت آرا به دور دوم کشیده شد و حالا این دو نامزد به رقابت با یکدیگر برای کسب کرسی سبز مجلس می پردازند.

استان گلستان با ۶ حوزه انتخابیه اصلی، هفت نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد که شامل دو نماینده از حوزه انتخابیه گرگان و آق قلا، یک نفر از رامیان و آزادشهر، یک نفر علی‌آبادکتول، یک نفر از کردکوی، بندرترکمن، گمیشان و بندرگز، یک نفر از گنبدکاووس و یک نفر از مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه‌تپه است./گلستان ما

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید