بازدیدفرماندار گالیکش از نحوه اجرای پروتکل های بهداشتی در مدارس شهرستان

 

فرماندار گالیکش به همراه دادستان و مدیران بهداشت‌ودرمان و آموزش‌و‌پرورش شهرستان به منظور بررسی اجرای پروتکل‌های بهداشتی و وضعیت اقدامات پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در مدارس شهرستان از دو آموزشگاه شهر گالیکش بازدید کرد.

 علی‌اصغر میرزایی فرماندار شهرستان در حاشیه این بازدید که پیش‌ازظهر دوشنبه (۲۴شهریورماه) صورت گرفت ضمن تأکید بر لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس اظهار کرد: برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا در مدارس باید دستورالعمل‌های بهداشتی به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد و در این خصوص عوامل شبکه بهداشت‌ودرمان و آموزش‌وپرورش شهرستان باید ضمن نظارت دقیق بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی، نسبت به آموزش‌های لازم به دانش‌آموزان و کارکنان در مدارس اهتمام جدی ورزند.

وی با بیان اینکه هر فرد در برابر سلامتی خود و دیگران مسئول است خاطرنشان کرد: تمام کارکنان مدارس و دانش‌آموزان باید در طول حضور خود در مدرسه استفاده از ماسک و حفظ فاصله فیزیکی را به عنوان یک ضرورت مورد توجه قرار دهند و با رعایت اصول و دستورالعمل‌های بهداشتی از سلامتی خود و دیگران محافظت نمایند.

میرزایی با اشاره به مصوبات ستاد کرونا شهرستان درخصوص بازگشایی و نظارت بر فعالیت مدارس و سایر اماکن عمومی تأکید کرد: آموزش‌وپرورش ملزم به اجرای دقیق تصمیمات اخذ شده از سوی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا شهرستان درخصوص رعایت کامل پروتکل‌ها و ارائه خدمات بهداشتی عمومی در مدارس از قبیل ضدعفونی مداوم کلاس‌ها و فضاهای آموزشی، استفاده از مواد ضدعفونی کننده در ورودی ساختمان، استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و برگزاری زوج و فرد کلاس‌ها می‌باشند.

وی در پایان تصریح کرد: رعایت‌ شیوه‌نامه‌های بهداشتی و اجرای محدودیت‌های درنظرگرفته شده در مدارس شهرستان تا اعلام وضعیت سفید و عادی به طور دقیق تداوم خواهد داشت./پایگاه خبری آبشار

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید